Кошик
101 відгук
Тел./viber 067 571 31 20, тел. 066 233 47 50Прайс роздріб з ПДВ
ТОВ Компанія Атлас - техніка для складу, промислові меблі, стелажі за цінами виробника
+380 (67) 571-31-20
+380 (66) 233-47-50

Як правильно підібрати стелаж для Вашого складу?

Як правильно підібрати стелаж для Вашого складу?

Сучасні стелажні системи широко використовуються для створення максимально ефективних умов заощадження різних вантажів. Зазвичай вони виготовляються з металу і являють собою конструкцію, що складається з декількох ярусів і секцій. Вони призначені для оптимізації процесу раціонального використання складського простору.

Не секрет, що будь-яке приміщення, як і товар, який в ньому зберігається, мають свої особливості. Таким чином виникає логічний висновок — правильний вибір стелажів для підприємства залежить від цілого ряду індивідуальних параметрів кожного конкретного складу, які варто враховувати.

Ми пропонуємо Вам свого роду алгоритм, який допоможе впоратися з цим непростим завданням, відповівши на кілька питань. З метою грамотного підходу до вибору стелажного обладнання, необхідно взяти до уваги ряд основних чинників, таких як:

  • зовнішня середовище і його особливості.
  • габаритні розміри товарних позицій, що зберігаються на ярусах зберігання;
  • категорія приміщення, в якому розташований склад;
  • наявність на території вентиляції, освітлення і опалювальних приладів;
  • загальна вага товару, з урахуванням тари;
  • палети, ящики, лотки, контейнери та інша тара, що використовується на підприємстві з усіма її технічними та функціональними особливостями;
  • співвідношення показника товарного обсягу зберігається продукції, до загальної чисельності вантажу конкретного типу продукції;
  • період заощадження вантажу;
  • функціональні особливості техніки, використовуваної на території підприємства (в тому числі підйомно-транспортної);
  • Геометрична конфігурація приміщення

Обираючи об'єкт для організації зберігання, необхідно враховувати архітектурні особливості геометричної конфігурації приміщення (розміри, площа, перепади висот; наявність колон, сходів, балок; розташування входів, виходів, вікон, арок та інші нюанси).

Тип приміщення, використовуваного під логістичний центр
Застосування тих чи інших стелажних систем для підприємства знаходиться в прямій залежності від типу приміщення і його призначення:

  • в складах закритого типу найкраще використовувати мезоніни або стельові среднегрузовые стелажі.
  • для великих логістичних комплексів прийнятні палетні стелажні системи.
  • для архівів характерне застосування спеціальних мобільних (пересувних) або стаціонарних об'єктів.
  • на майданчиках відкритого типу встановлюють мезоніни або консольні конструкції.
  • на торгових підприємствах можна використовувати елементи будь-яких конструкцій, що враховують його специфіку.

Тара, використовувана в роботі підприємства
В той час, як універсальні стелажі можна застосовувати для одного або декількох видів тари, вузькоспрямовані їх різновиди поділяються на такі типи:

  • консольні конструкції, дозволяють розміщувати товари, що мають велику довжину.
  • палетні стелажі (набивні й фронтальні), використовуються для правильного зберігання товарів на палетах.

Різні види тари, що обумовлюють використання наступних різновидів споруд:

  • автомобільні запчастини та деталі зберігають, використовуючи поличні, консольні, комбіновані або стелажні системи для палет;
  • автомобільні шини зберігають на полегшених балкових механізмах. Найчастіше товар на них зберігається вертикально або з використанням спеціальних штирьових систем, з допомогою яких автомобільні шини підвішують;
  • для бочок використовують палетні стелажі, на яких встановлені захисні огорожі з палетами;
  • картотеки, документи, особові справи зберігають у спеціальних архівних об'єктах;
  • палети розміщують на спеціальних стелажних системах гравітаційного типу. Крім стандартних фронтальних, набивних та палетних видів — для зберігання такої категорії товарів можна застосовувати універсальні конструкції;
  • товари в різних коробках, лотках, контейнерах і ящиках складують на полиці стелажів з різними показниками вантажопідйомності

Маса вантажу, який зберігається на території
Одним з головних факторів, який необхідно враховувати при покупці готових об'єктів або проектуванні індивідуальних стелажних споруд є маса вантажу. Вага і загальна кількість товарів, які зберігаються на ярусах стелажів визначає матеріал, який необхідно використовувати для їх виготовлення.

Для міцності об'єктів, які будуть використовуватися для зберігання важких вантажів — необхідно використовувати матеріали з великим поперечним перерізом. Якщо навантаження на конструкцію стелажів невелика, то необхідності в застосуванні максимально міцного металу немає. У таких випадках самим популярним матеріалом є полегшені стійки стелажа.

Загальні габаритні розміри товару, який зберігається на підприємстві
Часто визначальним фактором при виборі обладнання для складу стають габарити продукції, яку планують зберігати (або вже зберігають) на складі. Для складування товару більше 3 м завдовжки рекомендується використовувати консольний стелаж. В будь-якому іншому випадку стеллажную систему можна «підігнати» під розмір зберігається продукції, з допомогою видозміни довжини полиць встановленої конструкції.

Однорідність товарних позицій
На промислових виробництвах та в компаніях оптово-торговельного профілю найчастіше використовують конструкції набивних стелажів. Такі конструкції відзначаються високою компактністю, що обумовлено відсутністю проходів між секціями стелажів. У таких випадках, для переміщення товару використовують спеціальну узкопроходную техніку, вона під'їжджає до стелажів даного типу та реалізує компактну укладання вантажу. Ці стелажні конструкції для складу застосовують для товарів з великим терміном заощадження.

У разі складування вантажів з широким асортиментним рядом – оптимальним вважається використання палетних стелажів або поличних конструкцій.

Період заощадження вантажу
Вантаж з малим періодом заощадження потребує максимально швидкій переробці. В такому випадку, кращою конструкцією стануть гравітаційні стелажі. Їх система дуже схожа на набивні стелажі, але в той же час у них різний принцип роботи. Переміщення вантажів здійснюється за спеціальними роликами за рахунок власної ваги товару. Це значно прискорює переробку вантажів і допомагає мінімізувати застосування складської техніки.

Коли період зберігання товарних позицій, які зберігаються на складі не має обмежень, є можливість використання інших, більш підходящих типів стелажних конструкцій.

Використовуване обладнання на складі
Для правильного розміщення стелажних систем необхідно брати до уваги наявність устаткування, наявного на складі.

В опалюваних складських комплексах — не можна закривати опалювальні прилади.

Стелажі на складі не повинні заважати повітрообміну та забезпечення припливу повітря. Це ж правило слід використовувати в тому числі і для обладнання морозильних камер.

С целью обеспечения высокого уровня безопасности и оптимально комфортной работы на складе необходимо обеспечить достаточное освещение. Стеллажи следует устанавливать так, чтобы они не стали источником затенения пространства склада.

Кроме всего выше сказанного, обязательно нужно обеспечить беспрепятственный доступ к средствам пожаротушения и щиткам электричества.

Навколишнє середовище і його особливості
Фактори зовнішнього навколишнього середовища чинять найбільший вплив на термін служби стелажних конструкцій. Наявність вологи діє на метал руйнує і запускає процес корозії. Негативний вплив також надає експлуатація стелажних систем в агресивному середовищі.

Для конструкцій, що знаходяться в кислому або вологому середовищі слід використовувати нержавіючу сталь.

Обробка механізмів шляхом нанесення спеціальних захисних покриттів є найвірнішою і оптимальним захистом стелажних систем. Якщо устаткування для складу експлуатується в середовищі з підвищеною вологістю – необхідно використовувати оцинковані поверхні або наносити порошкові покриття.

Техника для склада и ее базовые характеристики, влияющие на выбор
Определяться с видом стеллажных систем для складского комплекса необходимо во время проектирования склада. При этом обязательно необходимо учитывать технику, штабелеры, тележки гидравлические, платформенные используемую на складе. Расчет и проектирование стеллажных систем зависит, в том числе и от параметров техники, используемой на складе:

  • высота верхнего яруса должна быть на 1,50 м ниже, чем максимальная высота подъема вил подъемника (с учетом свисающего поддона);
  • при прорахунку ширини проїздів між стелажними конструкціями необхідно врахувати ширину проходу техніки з урахуванням габаритів транспортованого вантажу;
  • варто зазначити, що залишкова вантажопідйомність техніки для складу істотно впливає на металоємність конструкції.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner